Nogomet

Tip tjedna: Slaven Belupo – Hajduk, HNL (20.4.2024.)

Jedan od najgorih, ako ne i najgori niz u Hajdukovoj povijesti, u kojem su upisali pet poraza zaredom, koštao ih je i borbe za prvenstveni naslov i borbe za Hrvatski kup. “Bijeli” su prvo na Poljudu izgubili od Lokomotive (2:1), da bi ih na istom mjestu s dvaput po 1:0 svladao Dinamo. Loš niz nastavio se na Rujevici kod Rijeke (1:0), a ni promjena na trenerskoj klupi nije donijela pozitivan šok, s obzirom na to da su u debiju Jure Ivankovića, koji je zamijenio Mislava Karoglana, pali u srazu s Osijekom (2:1). U subotu gostuju kod Slaven Belupa u Koprivnici, svjesni da se niz može ili nastaviti ili prekinuti…

Stižu bez Nikole Kalinića, koji je protiv Osječana zaradio treći žuti karton i za vikend ne može biti u kadru gostiju. Iako su zbog loših rezultata jednim dijelom sigurno potonuli, hajdukovce će možda motivirati to što su u svakoj utakmici protiv Slavena ove sezone ostvarili pobjedu. U kolovozu prošle godine bilo je 3:0, u listopadu u Podravini 1:0, a u veljači ove godine u Splitu 4:0.

Upravo je Kalinić zabio prvi gol u toj posljednjem međusobnom susretu prije dva mjeseca. Mrežu je zatresao u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena pa su Splićani rasterećeni otišli u svlačionicu. U nastavku smo gledali pogotke Josipa Brekala (48′), Anthonyja Kalika (51′) te mladog Filipa Čuića (67′). Ako dosad ozlijeđeni Marko Livaja ne bude u kadru, Čuić bi mogao dobiti priliku u vrhu napada, ali kao zamjena za Aleksandra Trajkovskog, koji je u špici pogodio protiv “Bijelo-plavih”.

Na Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš dolaze u trenutku u kojem domaćin prolazi kroz kadrovske promjene. Trener Roy Ferenčina napustio je klupu, a priliku da vodi momčad dobio njegov pomoćnik Ivan Radeljić, koji je u debiju ostvario pobjedu protiv Rudeša (3:1). Svoje prve pogotke za klub u Zagrebu je zabio Robert Murić, dok je priču protiv rudešana zaključio džoker s klupe Ante Šuto, pogodivši gotovo s polovice terena.

Ne treba naglašavati to da je Slaven uvijek bio neugodan domaćin, čega je svjestan i Radeljić, koji je u intervjuu za lokalni portal istaknuo kako želi da Koprivnica opet bude neosvojiva utvrda. Uz probleme s ozljedama, napad Hajduka mora se suočiti i s time da je Slavenov golman Ivan Sušak u prošlom kolu uz Murića bio ključan i svojim obranama zaslužio epitet igrača utakmice.

Ako Hajduk ne bude na najvišoj razini, čekaju ih ozbiljni problemi. Razočarali su navijače koji su se nakon jesenske titule nadali velikim stvarima i slavenaši će dati sve od sebe da to iskoriste. Stoga ćemo biti hrabri i prognozirati da Splićani neće pobijediti, odnosno odigrati 1X. Dakle, naše je predviđanje pobjeda Slavena ili podjela bodova, na što koeficijent u kladionici Germania iznosi 2.33.

Utakmica: Slaven Belupo – Hajduk
Datum odigravanja: 20.04.2024.
Vrijeme odigravanja: 19:10