Nogomet

Tip tjedna: Atletico Madrid – Valencia, La Liga (22.1.2022.)

Atletico Madrid - Valencia

Aktualni prvak Španjolske, Atletico Madrid možda je već ispao iz borbe za titulu, no pred Diegom Simeoneom i njegovim igračima još je puno posla ove sezone.

Crveno-bijeli moraju prekinuti niz slabašnih rezultata u La Ligi i napokon se trgnuti, nakon što su remijem kod Villarreala čak i ugrozili svoje mjesto u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Atletico trenutno ima ponešto problema s ozljedama, jer Antoine Griezmann je izvan stroja, a u obrani nedostaje Stefan Savić, dok je Kieran Trippier prodan u Newcastle. No, kadar kojeg Simeone ima na raspolaganju još uvijek je sličan onome s kojim je argentinski stručnjak osvojio naslov prvaka prošle sezone pa pravo na izgovor “colchonerosi” definitivno ove subote nemaju. Uostalom, Luis Suarez uvijek može poentirati.

Valencia je prije samo dva tjedna gostovala u Madridu i glatko izgubila 4:1 od Reala, no trener José Bordalás vjeruje da u glavnom gradu Španjolske ovaj put može bolje proći. Ipak, momčad je ozbiljno oslabljena ozljedama i bolešću, a među onima koji nisu dostupni gostujućem treneru je i Carlos Soler, najbolji strijelac sa 7 postignutih golova.

“Šišmišima” trenutno fale važni igrači u svim linijama i neće biti lako pronaći momčad koja bi mogla parirati Atleticu, makar crveno-bijeli i bili u laganoj krizi.

Baš zbog toga vjerujemo da će domaćin stići do sigurnog trijumfa, kojeg će na svom Wanda Metropolitano stadionu osigurati već u prvom poluvremenu.

Zbog toga ovu utakmicu vidimo kao idealnu za okladu poluvrijeme/kraj, jer kad domaćin jednom povede, znat će kako sačuvati svoju prednost i rutinski privesti posao kraju do posljednjeg sučevog zvižduka…

Utakmica: Atletico Madrid – Valencia
Datum odigravanja: 22.01.2022.
Vrijeme odigravanja: 21:00
Oklada: Poluvrijeme/kraj